CDA

In het centrum van Voorschoten zien we helaas meer leegstand. Het CDA Voorschoten wil meer lef, meer visie en meer ondernemerschap bij de ontwikkeling van ons centrum, onder meer door de verplaatsing van de bibliotheek en mogelijk ook de filmzaal naar de Schoolstraat.

Mark van Oostrum: ‘in 2017 heeft de gemeenteraad in het kader van het herstelplan besloten het Cultureel Centrum te sluiten. Er is sindsdien weinig gebeurt vwb sloop en ontwikkeling van dat gebied. Wel is er veel geld uitgegeven voor een onderzoek naar de verplaatsing van de filmzaal naar de bibliotheek. Daaruit bleek dat de verplaatsing van de filmzaal en de renovatie van de bibliotheek ruim 4 miljoen euro zou gaan kosten.  Dit onderzoek heeft niet alleen veel geld gekost, maar heeft ook geleid tot kostbaar tijdverlies voor verenigingen. Bovendien toont het ook weinig visie. Ons inziens zou de bibliotheek en filmzaal moeten worden gepositioneerd in de Schoolstraat’.

Vanaf 2016 zijn er concrete besluiten genomen om de bibliotheek en filmzaal naar het centrum van ons dorp te verhuizen. Volgens dat plan zouden de locaties van de bibliotheek en het cultureel centrum vrijvallen voor woningbouw. Van Oostrum: ‘Dit plan biedt een aantal goede oplossingen voor urgente maatschappelijke uitdagingen en is daarmee nog steeds actueel. De locaties van de bibliotheek en het cultureel centrum kunnen worden ingezet voor woningbouw. Dit biedt Voorschotense jongeren een uitgelezen kans om in Voorschoten te blijven wonen. De opbrengst van die woningbouw kan wat ons betreft worden geïnvesteerd in een multifunctionele accommodatie in het dorp. Daarmee komen Voorschotense investeringen niet alleen ten bate van onze culturele verenigingen en hun huisvesting, ook zal de investering een belangrijke economische impuls in ons centrum met zich meebrengen. Leegstand wordt daarmee teruggedrongen en ons centrum zal zeker aan levendigheid winnen’.

Van Oostrum: ‘ Voor de ontwikkeling van ons dorpscentrum, en de huidige locaties van de bibliotheek en het cultureel centrum is meer lef, meer visie en ook meer maatschappelijk ondernemerschap van het college nodig. De crisis op de woningmarkt en de lage rente bieden Voorschoten juist kansen die nu snel moeten worden verzilverd, er moeten knopen worden doorgehakt. Het CDA wil dat een nieuwe accommodatie wordt gepositioneerd in de Schoolstraat, zodat economische en culturele activiteiten in die straat worden geconcentreerd. Dat sluit bovendien aan bij het eerder door de raad gekozen ‘haltermodel’, op grond waarvan de kop en staart van het centrum meer moeten gaan uitnodigen voor een bezoek aan ons dorp’.

Leest u nog even verder;

2020, door de ogen van de Voorschotenaar

De meesten willen dit jaar het liefst zo snel mogelijk vergeten. Toch is Voorschoten Online op zoek naar verhalen, gedichten, illustraties en foto’s van Voorschotenaren over hoe zij dit bijzondere jaar 2020 beleefd hebben. Iedereen heeft dit jaar het op zijn of haar manier beleefd, goed, minder goed tot heel slecht.

Voorschoten Online wil deze bundelen en gratis uitbrengen. Wij het belangrijk om dit vast te leggen omdat het nu eenmaal in de toekomst geschiedenis zal zijn.

Wij roepen iedereen op die hier een bijdrage aan wil doen zijn of haar bijdragen te sturen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Dit mag iedereen zijn. De ondernemers en verenigingen die het zwaar hebben, de zorgmedewerker, jij die niet meer bij jouw familie op bezoek kon, niet naar buiten kon en zo zijn er nog veel meer ervaringen en herinneringen te bedenken, iedereen heeft dit jaar het op zijn of haar manier beleefd. En al die verhalen zijn welkom!

Stuur je bijdrage naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Iedereen die een bijdrage levert, zal uiteraard ook benoemd worden. Wil je dit niet, geef dit dan bij je inzending aan. Inzenden kan tot en met 31 december 2020. Boekje zal media januari 2021 dan worden uitgebracht.

Sponsors/Donateurs gezocht

Omdat we dit boekje voor iedereen beschikbaar willen maken willen we dit het liefst gratis uitbrengen. Daarom zijn we gelijk op zoek naar sponsoren en donateurs om dit ook financieel mogelijk te maken.

Steun jij dit initiatief?

Maak dan een bijdrage over naar ons rekeningnummer NL50ABNA0538931272 t.n.v. VOLmedia o.v.v. donatie boekje Voorschoten 2020. Ben je een bedrijf en je ontvangt hier graag een factuur voor, mail dan even naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. o.v.v. het gedoneerde bedrag. Dan gaan wij hier zorg voor dragen. Bedrijven die voor minimaal € 100,00 sponsoren worden in het boekje benoemd.

Betaal je liever via een tikkie? Dat is ook mogelijk, klik hier……

Voorschoten Online wordt beheerd door vrijwilligers, dag in en dag uit.

Dit allemaal met passie om jullie te informeren en de passie met alles wat met Voorschoten te maken heeft.

Steun jij ons tijdens corona? Lees verder....