Welkom bij Je leest het op Voorschoten Online   Click to listen highlighted text! Welkom bij Je leest het op Voorschoten Online

Uitnodiging bewoners inrichting van het St. Nicolaespark

U wordt uitgenodigd om op woensdag 25 april aanstaande om 19.30 uur bijeen te komen in de Alettahof. De bijeenkomst betreft de toekomst van het terrein aan het St. Nicolaespad en inventarisatie van Uw wensen voor nieuwe gebruikstoepassingen. De bijeenkomst duurt naar verwachting 1,5 uur. Wij willen benadrukken dat wij belangrijk vinden dat U hierbij aanwezig bent, omdat wij graag uw ideeën/wensen willen verzamelen.

Bij deze bijeenkomst nodigen wij ook de betrokken wethouder en onze wijkmanager uit. I.v.m. het reserveren van zaalruimte vragen wij u vriendelijk om aan ons door te geven of wij u op die avond mogen verwelkomen. Graag ontvangen wij uw reactie op Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Waar willen wij over praten?

Het Nicolaespark is een stuk grond van ongeveer 1,5 ha gelegen aan de Admiraal de Ruytersingel en loopt door tot aan dierenartsenpraktijk de Keerhoeve. 

Omdat dit stuk al vele jaren braak ligt, minimaal gebruikt wordt en geen uitstraling heeft (misschien omdat in het verleden hier vuilstort heeft plaatsgevonden) zou het prachtig zijn als de kwaliteit van het terrein zou worden verhoogd en wel in het belang van iedereen: onze gemeente, als eigenaar van het terrein en omwonenden als gebruikers van het terrein.

Waarom?

Het is in het belang van onze gemeente om dit stuk grond te gaan zien als uithangbord voor zowel inwoners van Voorschoten als niet-inwoners die onze gemeente bezoeken. Denk o.a. aan de vele sporters die Adegeest ontvangt (voetbal, hockey, tennis, handbal, golf, enz.).

Het terrein wordt nu gebruikt als losloopplek voor honden en door enkele skaters. Maar ook andere groepen kunnen gebruik maken van dit gebied er van uitgaand dat er een zekere ontwikkeling plaatsvindt. Denk o.a. aan wandelaars, spelende kinderen, ontspanning zoekende ouderen, natuurzoekers enz.

Wat zouden we met z’n allen willen en kunnen bereiken?

Allereerst is het in ieders belang dat de huidige deklaag die de vuilstort aan het oog onttrekt, tot een verantwoorde dikte en over de hele oppervlakte wordt aangevuld om contactrisico’s te vermijden.

Verder zouden we met z’n allen suggesties ter versterking en verbetering van het terrein kunnen aanleveren vanuit het belang van alle omwonenden. Als er bijvoorbeeld kinderen zijn die graag deze ruimte als speelplek willen gebruiken en op bijvoorbeeld een “wipkip” willen zitten, moeten we dit in onze plannen betrekken. Wij hebben ideeën, maar wij zijn erg benieuwd naar die van U voor het terrein. Hierbij speelt natuurlijk de financiële en organisatorische haalbaarheid een rol.

Welke stap volgt daarna?

Op basis van deze bijeenkomst willen wij een ruwe schets maken en die voorleggen aan de wethouder om in samenspraak na te gaan wat wel en wat niet (of nog niet) mogelijk is.

Graag zien wij U verschijnen op 25 april!

Met vriendelijke groet,

Het Burgerinitiatief St. Nicolaespark,

Bert de Bles, Rob van Engelenburg, Hein Rooijackers, Willem Jan Mekking en
Carl Breuning.

Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Bert de Bles, Willem Barentszlaan 75, telefoon 06-50445541.

Click to listen highlighted text!
Cookie- en Privacybeleid

VoorschotenOnline gebruikt cookies en scripts van Google om uw gebruik van onze websites geanonimiseerd te analyseren, zodat we functionaliteit en effectiviteit kunnen aanpassen en advertenties kunnen tonen. Ook gebruiken we na aparte toestemming cookies en scripts van Facebook, Twitter, LinkedIn en Google om social media integratie op onze websites mogelijk te maken. Als u wilt aanpassen welke cookies en scripts we mogen gebruiken, kunt u de instellingen wijzigen in uw browser. Meer informatie is beschikbaar in onze privacy- en cookieverklaring.