Voorschoten - Zaterdag 17 mei hebben de welpen en scouts van Scouting Mauritsgroep hun 30-jarig jubileum gevierd. ‘Aangezien de afgelopen jaren best spannend waren door een groot gebrek aan vrijwilligers, is het feit dat wij ons 30-jarig jubileum hebben bereikt, zeker een feestje waard’, aldus Sandra de Jong, voorzitter van de groep.

De middag startte voor de welpen en scouts om 15.00 uur met een echte circusworkshop. Onder begeleiding van clown Kiko werd de kinderen de kneepjes bijgebracht van jongleren, chinese bordjes draaien op een stokje, diabolo en zelfs koorddansen. De hele middag mochten de kinderen alle verschillende onderdelen oefenen en uiteindelijk zelf een optreden voorbereiden.
Maar ook het bestuur moest tijdens deze uren flink aan het werk. ‘Na afloop van de workshop hadden we namelijk alle ouders, broertjes en zusjes uitgenodigd om te komen eten, dus er moesten flinke stapels pannenkoeken gebakken worden’. Na  maar liefst 3 uur bakken waren de stapels pannenkoeken in een klein half uurtje verdwenen, een mooi teken dat het bestuur ook nog andere kwaliteiten heeft.

Maar toen was het toch echt tijd voor het hoogtepunt van de dag, het optreden van de welpen en scouts. Inmiddels waren ook de overige genodigden gearriveerd en konden de kinderen voor een volle zaal hun kunsten vertonen. En dat er flink geoefend was, was goed te zien. ’ Zelfs met een arm in het gips lukte het om te jongleren, de bordjes bleven in de lucht, de diabolo’s vlogen door de zaal en Joep ging met rolstoel en al koorddansen. Kortom een waar spektakel’ aldus de Jong.

Na de voorstelling was het tijd voor de voorzitter, om een kleine terugblik te geven op de afgelopen jaren. Even werd weer stil gestaan bij de hoogtepunten van de afgelopen jaren, zoals onder andere de divers kampen, het bodyboarden bij DWD en natuurlijk de skivakantie 5 jaar geleden. Maar ook de vrijwilligers werden niet vergeten, “zeker bij onze groep zijn we zeer afhankelijk van de inzet van vele vrijwilligers die ook af en toe in het zonnetje gezet moeten worden. Ben je al vijf jaar actief bij onze groep, dan krijg je een bronzen Mauritsspeld.  En gelukkig kent onze groep veel trouwe vrijwilligers en werden er maar liefst 12 speldjes uitgereikt’. De vrijwilligers die helaas niet aanwezig konden zijn, krijgen hun speld op een later moment.
Ook de trouwe sponsoren werden in het zonnetje gezet, zoals de Lions Voorschoten die de groep al jaren financieel, maar ook met hun kennis en kunde ondersteund. En ook het Rabobank Stimuleringsfonds, die het dit jaar wederom mogelijk maakt om een nieuwe tent aan te schaffen.

De avond werd afgesloten op de dansvloer met de band Big Deal. “Deze band hebben we niet zomaar gekozen’, aldus de Jong. ‘In deze band spelen namelijk een aantal van onze oud vrijwilligers, dus dat maakt het extra leuk. Tijdens het optreden kregen we ook nog een schitterend mooi cadeau van de Kimball o’Hara groep. We huren nu al 30 jaar een ruimte in het gebouw van de Kimball en als teken voor de jarenlange fijne samenwerking krijgen we nu ons eigen Maurits bord op “hun” gebouw. Echt een super cadeau, wat wij een heel mooi gebaar vinden”.
De Jong kijkt dan ook met een goed gevoel terug op de dag. ‘Het was een super dag en een mooie start van andere jubileum activiteiten. Zo gaan we in de zomer op kamp naar het buitenland, iets waar we nu al naar uitkijken’. Na 30 jaar hebben we dus mooie dingen om op terug te kijken en om naar uit te kijken. Maar we zijn er nog steeds niet helemaal. Zo zijn nog steeds een aantal bestuursfuncties vacant en zijn we ook nog steeds dringend op zoek naar leiding. Lijkt het je leuk en heb je nog wel een paar uurtjes over? Kom eens een keertje kijken, bel of mail met Rob Moons (071) 532 40 25 of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Iedereen is van harte welkom bij onze groep”.

 
Back To Top