De actuele coronacijfers in Voorschoten vindt u hier......

Politiek Groenlinks

Waardering van dit artikel: 21.33% - 12 stemmen
21%

Nadat een meerderheid van de gemeenteraad het onderhandelingsresultaat voor de verkoop van het Ambachts- en Baljuwhuis aan de huidige huurder afwees, komt het college nu met een voorstel voor een openbare verkoop. GroenLinks zag veel goede punten in het oorspronkelijke plan en wil nu strakkere randvoorwaarden om te voorkomen dat de uitkomst straks een grote stap terug betekent.

GroenLinks was aanvankelijk zeer terughoudend over de verkoop van het Ambachts- en Baljuwhuis, vanwege de historische en sociale waarde. We zien echter ook dat het pand, met het huidige beperkte gebruik, nauwelijks tot zijn recht komt. Uitgebreide consultatie in het dorp heeft niet geleid tot serieuze nieuwe gebruiksmogelijkheden voor het Ambachts- en Baljuwhuis. Het onderhoud van het monumentale pand is bovendien een belasting voor de kwetsbare financiën van Voorschoten. Daarom wilden we kritisch, maar open kijken naar de mogelijkheden.

Na lang onderhandelen lag er eerder dit jaar een uitgewerkt voorstel. Dat gaf een gerenoveerd Ambachts- en Baljuwhuis als hotel niet alleen een nieuwe functie die past bij de Voorstraat van vandaag, maar het bood Voorschotense organisaties ook volop mogelijkheden om gebruik te maken van het pand. Wat GroenLinks betreft een schitterende kans om dit historische pand weer een centrale rol in ons dorp te geven. Ook vanuit de Voorschotense samenleving klonken voorzichtig positieve geluiden.

Helaas wilde een meerderheid van de raadsfracties dit maatschappelijk gedragen plan, om uiteenlopende redenen, niet steunen. Dat deze procedure twee jaar kon lopen zonder dat sommige partijen duidelijk maakten dat het resultaat van deze procedure sowieso niet gesteund zou worden, geeft te denken. In plaats daarvan ligt er nu een voorstel om voor het Ambachts- en Baljuwhuis een openbare verkoopprocedure te starten. Daarbij werden in eerste instantie nog maar nauwelijks eisen gesteld aan de publieke functie van het gebouw. Wat GroenLinks betreft is dat niet acceptabel. We kunnen pas besluiten tot verkoop, wanneer er zekerheid is dat daarbij een goede invulling kan worden gegeven aan de bijzondere rol die dit stuk erfgoed in ons dorp heeft. Daarom moet er zeker niet alleen naar de opbrengst van verkoop worden gekeken, maar moet er ook vooral aandacht komen voor een inhoudelijke beoordeling van de plannen. Alleen dan kunnen we erop vertrouwen dat het Ambachts- en Baljuwhuis na een eventuele verkoop weer de mooie plek krijgt in het dagelijks leven van Voorschotenaren die het verdient.

Leest u nog even verder;

2020, door de ogen van de Voorschotenaar

De meesten willen dit jaar het liefst zo snel mogelijk vergeten. Toch is Voorschoten Online op zoek naar verhalen, gedichten, illustraties en foto’s van Voorschotenaren over hoe zij dit bijzondere jaar 2020 beleefd hebben. Iedereen heeft dit jaar het op zijn of haar manier beleefd, goed, minder goed tot heel slecht.

Voorschoten Online wil deze bundelen en gratis uitbrengen. Wij het belangrijk om dit vast te leggen omdat het nu eenmaal in de toekomst geschiedenis zal zijn.

Wij roepen iedereen op die hier een bijdrage aan wil doen zijn of haar bijdragen te sturen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Dit mag iedereen zijn. De ondernemers en verenigingen die het zwaar hebben, de zorgmedewerker, jij die niet meer bij jouw familie op bezoek kon, niet naar buiten kon en zo zijn er nog veel meer ervaringen en herinneringen te bedenken, iedereen heeft dit jaar het op zijn of haar manier beleefd. En al die verhalen zijn welkom!

Stuur je bijdrage naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Iedereen die een bijdrage levert, zal uiteraard ook benoemd worden. Wil je dit niet, geef dit dan bij je inzending aan. Inzenden kan tot en met 31 december 2020. Boekje zal media januari 2021 dan worden uitgebracht.

Sponsors/Donateurs gezocht

Omdat we dit boekje voor iedereen beschikbaar willen maken willen we dit het liefst gratis uitbrengen. Daarom zijn we gelijk op zoek naar sponsoren en donateurs om dit ook financieel mogelijk te maken.

Steun jij dit initiatief?

Maak dan een bijdrage over naar ons rekeningnummer NL50ABNA0538931272 t.n.v. VOLmedia o.v.v. donatie boekje Voorschoten 2020. Ben je een bedrijf en je ontvangt hier graag een factuur voor, mail dan even naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. o.v.v. het gedoneerde bedrag. Dan gaan wij hier zorg voor dragen. Bedrijven die voor minimaal € 100,00 sponsoren worden in het boekje benoemd.

Betaal je liever via een tikkie? Dat is ook mogelijk, klik hier……

Voorschoten Online wordt beheerd door vrijwilligers, dag in en dag uit.

Dit allemaal met passie om jullie te informeren en de passie met alles wat met Voorschoten te maken heeft.

Steun jij ons tijdens corona? Lees verder....