De actuele coronacijfers in Voorschoten vindt u hier......

Politiek Groenlinks

Waardering van dit artikel: 100% - 1 stemmen
100%

De slechte zichtbaarheid van verschillende Voorschotense fietspaden in het donker is een serieus probleem voor veel fietsers. De GroenLinks fractie zal het College vragen om de fietspaden beter zichtbaar te maken.

Diverse bewoners van ons dorp hebben aangegeven problemen te ervaren bij het fietsen in de donkere avonduren; de fietspaden in Voorschoten zijn namelijk lang niet altijd goed zichtbaar. Die situatie wordt vooral duidelijk als men vanuit Leiden Voorschoten in fietst. In Leiden zijn de fietspaden op de Voorschoterweg en de Korte Vliet gemarkeerd met respectievelijk een reflecterende witte lijnen en led-verlichting in het fietspad. Wanneer men vervolgens in het donker Voorschoten in fietst moet er goed opgelet worden. omdat het soms moeilijk te zien is waar het fietspad precies loopt. Zeker als er bladeren liggen en als het fietspad nat is. Koplampen van tegemoet rijdende auto’s en sommige fietsers kunnen in die situatie bovendien nog voor verblinding zorgen. Ook op andere fietspaden in ons dorp, zoals bij het St. Nicolaespad, is het niet anders wanneer het donker en als het nat is.

Afgelopen week werd een eerste versie van het fietsveiligheidsplan besproken in de Raadszaal van de gemeente. Dit fietsveiligheidsplan bekijkt de hele infrastructuur en specifiek de locaties waar ongelukken zijn gebeurd; denk bijvoorbeeld aan de Leidseweg, de rotonde bij het gemeentehuis en de Veurseweg. Deze fietspaden zijn nu vaak te smal voor de hoeveelheid fietsers die er gebruik van maken. Natuurlijk wordt dat, wat GroenLinks betreft, waar nodig aangepakt. Maar de fractie is van mening dat ook de zichtbaarheid van de fietspaden een belangrijk onderdeel vormt van de veiligheid van de fietser. We zullen het College daarom vragen ook dit een onderdeel van het veiligheidsbeleid voor fietsers te laten worden.

Nu u tot hier bent gekomen:

Voorschoten Online wordt beheerd door vrijwilligers, dag in en dag uit. Dit allemaal met passie om jullie te informeren en de passie met alles wat met Voorschoten te maken heeft. Dit doen we via deze website en social media Facebook en Twitter en een beetje op Instagram.

De website wordt deels bekostigd door inkomsten uit advertenties en deels door nevenactiviteiten dat we voor bedrijven en instanties met ons kennis en kunde mogen doen.

Helaas is het grootste gedeelte van de nevenactiviteiten nog steeds door de coronacrisis komen te vervallen en daarmee de inkomsten ten behoeve van deze website.

Maar we willen wel graag met deze website doorgaan, u wilt dat toch ook?

Helpt u ons daarom een beetje?

Doneren kan op de volgende manieren:

Via ons rekeningnummer
NL50ABNA0538931272
t.n.v. VOLmedia V.O.F. o.v.v. donatie Voorschoten Online
Via een Tikkie
of doneer via Ideal (klik)

Alvast bedankt wanneer u een donatie doet.

Wil je adverteren? Kijk hier voor de mogelijkheden.....

Actuele cijfers corona Voorschoten

 

 

Voorschoten Online, door en voor Voorschotenaren. Steun jij ons tijdens corona?Lees verder....