Het zal veel inwoners van Voorschoten niet zijn ontgaan. Staatsbosbeheer heeft opdracht gekregen van de Provincie Zuid-Holland een aanzienlijk deel van de bomen te kappen in recreatiegebied Vlietland. Reden voor dit besluit is dat de ziekte essentaksterfte zou zijn geconstateerd alsmede de slechte staat van de populieren. In totaal zal ongeveer 10% van de bomen worden gekapt.

Lees verder na de advertentie:

Evenals vele kritische Voorschotenaren, vindt de VVD fractie dit rigoureuze besluit zorgelijk. Zorgelijk omdat deze bomen niet alleen een bepalend deel zijn van het karakter van dit mooie gebied, maar eveneens fungeren als een natuurlijke wal tegen geluidsoverlast van de A4. Na onderzoek en informatie-inwinning bij omwonenden blijkt dat lang niet alle aangewezen kapgebieden in even slechte staat verkeren. Wel is het zo dat voorgenomen besluit van de Provincie tot onevenredig veel overlast zal zorgen bij de inwoners van ons dorp. Inwoners aan de rand van ons dorp en recreanten ondervinden dat het geluid van de A4 bij bepaalde wind nu al te goed te horen is, laat staan met nog minder bomen.

Door beperkte communicatie is nog veel onduidelijk. Vanuit de VVD fractie bij monde van aankomend raadslid Bram Reinke: “Is de kap van zoveel bomen eigenlijk wel strikt noodzakelijk, en hebben de bomen die in de plaats worden geplant een vergelijkbaar geluidswerend vermogen als de bestaande bomen”,  vraagt hij zich af in gesprek met inwoners, “daarbij is het onduidelijk of de Provincie ook alternatieven heeft overwogen voor de kap van de bomen, zoals een meer gefragmenteerde kap en in hoeverre dit wordt meegenomen met het voornemen van de plaatsing van het geluidsscherm”.

Aankomend VVD raadslid Bram Reinke zal daarom het College van B&W verzoeken contact op te nemen met de Provincie Zuid-Holland zodat antwoord kan worden gegeven op deze en meer vragen en wat de Gemeente mogelijk zelf doet ter voorkoming van geluidsoverlast. Daarnaast zal de VVD fractie actief de dialoog aangaan met de Provincie Zuid-Holland, vooral ook om de onduidelijkheid in communicatie zoals deze in de toekomst te vermijden.

---- Lees verder na deze advertentie ----

Voorschoten Online wordt beheerd, onderhouden en gemaakt door vrijwilligers. Ondanks dat is de website het grootste platform op internet binnen de gemeente Voorschoten. Dit allemaal door passie om jullie te informeren en de passie met alles wat met Voorschoten te maken heeft. Naast het laatste nieuws bieden wij ook reportages van evenementen en meer. Dag in Dag uit.

Word daarom donateur van Voorschoten Online, klik hier.... (Ideal)

----

 

 

Download de gratis VoorschotenOnline APP

De VoorschotenOnline APP biedt veel handige informatie over Voorschoten. Zo vindt je er onder andere;

  • Het laatste nieuws uit Voorschoten
  • Weerbericht
  • Adressenboek met bedrijven
  • Uitagenda
  • Handige raadpleegfuncties
  • Acties en Aanbiedingen
  • En veel meer.....

De APP is een goede aanvulling op de websites Voorschoten Online en Voorschoten in Bedrijf. Samen met de websites en de APP bent u snel geïnformeerd over alles in en rondom Voorschoten.

Ben je ondernemer en je wil op de websites en in de APP opgenomen worden? Klik dan hier...

Download nu de APP en je bent vanaf nu volledig op de hoogte!

TE VINDEN BIJ BEDRIJVEN

Inschrijven nieuwsbrief

 
 

VOORSCHOTEN ONLINE WORDT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR:

Jouw bedrijf ook hier in beeld?