De actuele coronacijfers in Voorschoten vindt u hier......

Politiek D66

Waardering van dit artikel: 14.18% - 11 stemmen
14%

Volgend jaar trekt de gemeente meer geld uit voor de verduurzaming van woningen en andere gebouwen in Voorschoten. Dat is besloten tijdens het begrotingsdebat op 5 november in de gemeenteraad. D66 diende daartoe een voorstel in en ook andere partijen drongen er op aan om meer te investeren in een klimaatneutrale toekomst voor ons dorp. 

Uiteindelijk kwamen bijna alle partijen tot een gezamenlijk plan. “We moeten ook in Voorschoten onze verantwoordelijkheid nemen en onze duurzame doelstellingen halen”, aldus D66-gemeenteraadslid Saskia Boom. “Investeringen die we nu doen om energie te besparen zijn goed voor het klimaat én verdienen zichzelf op termijn terug. We gaan inwoners van Voorschoten daarbij helpen.”

Sluitende begroting

Het debat in de gemeenteraad ging over waar de gemeente in 2021 geld aan uitgeeft en waaraan niet. Dat laatste speelt helaas een grote rol, omdat de gemeente weinig ruimte heeft om te investeren. Net als vrijwel alle andere gemeenten krijgt ook Voorschoten al jaren te weinig geld uit Den Haag. Toch lukt het wethouder Marcel Cramwinckel van financiën (D66) wederom om inkomsten en uitgaven met elkaar in balans te brengen. Boom: “Nog maar een paar jaar geleden stond Voorschoten onder financieel toezicht van de provincie. Jarenlang leefde Voorschoten op te grote voet en waardoor we in de problemen kwamen. Ondanks dat we juist in deze onzekere tijden nog steeds zeer zuinig met geld moeten omgaan, is D66 blij dat er ook voor 2021 weer een sluitende begroting ligt.”

Wijkgerichte Aanpak

Ondanks de beperkte middelen om te investeren, heeft de gemeenteraad dus ruimte gemaakt om te investeren in verduurzaming. Wat D66 betreft zal dit geld vooral ten goede komen aan een uitbreiding van de zogenaamde Wijkgerichte Aanpak. Via deze aanpak worden inwoners en ondernemers nu al geholpen met het energiezuiniger maken van hun woningen, bijvoorbeeld via een energiescan die laat zien met welke maatregelen het energieverbruik van een woning naar beneden kan. Boom: “Sommige huizen kan je zonder gas ook goed verwarmen, bij andere is dat moeilijker. Sommige huizen liggen goed voor zonnepanelen, anderen hebben vooral behoefte aan betere isolatie. Dat is voor Voorschotenaren vaak lastig te overzien. Deze Wijkgerichte Aanpak breiden we graag uit met andere klimaatuitdagingen, zoals het tegengaan van hittestress, klimaatadaptie en het bevorderen van biodiversiteit.  Zo werken we samen met inwoners aan een duurzame toekomst voor ons dorp.”  

Leest u nog even verder;

2020, door de ogen van de Voorschotenaar

De meesten willen dit jaar het liefst zo snel mogelijk vergeten. Toch is Voorschoten Online op zoek naar verhalen, gedichten, illustraties en foto’s van Voorschotenaren over hoe zij dit bijzondere jaar 2020 beleefd hebben. Iedereen heeft dit jaar het op zijn of haar manier beleefd, goed, minder goed tot heel slecht.

Voorschoten Online wil deze bundelen en gratis uitbrengen. Wij het belangrijk om dit vast te leggen omdat het nu eenmaal in de toekomst geschiedenis zal zijn.

Wij roepen iedereen op die hier een bijdrage aan wil doen zijn of haar bijdragen te sturen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Dit mag iedereen zijn. De ondernemers en verenigingen die het zwaar hebben, de zorgmedewerker, jij die niet meer bij jouw familie op bezoek kon, niet naar buiten kon en zo zijn er nog veel meer ervaringen en herinneringen te bedenken, iedereen heeft dit jaar het op zijn of haar manier beleefd. En al die verhalen zijn welkom!

Stuur je bijdrage naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Iedereen die een bijdrage levert, zal uiteraard ook benoemd worden. Wil je dit niet, geef dit dan bij je inzending aan. Inzenden kan tot en met 31 december 2020. Boekje zal media januari 2021 dan worden uitgebracht.

Sponsors/Donateurs gezocht

Omdat we dit boekje voor iedereen beschikbaar willen maken willen we dit het liefst gratis uitbrengen. Daarom zijn we gelijk op zoek naar sponsoren en donateurs om dit ook financieel mogelijk te maken.

Steun jij dit initiatief?

Maak dan een bijdrage over naar ons rekeningnummer NL50ABNA0538931272 t.n.v. VOLmedia o.v.v. donatie boekje Voorschoten 2020. Ben je een bedrijf en je ontvangt hier graag een factuur voor, mail dan even naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. o.v.v. het gedoneerde bedrag. Dan gaan wij hier zorg voor dragen. Bedrijven die voor minimaal € 100,00 sponsoren worden in het boekje benoemd.

Betaal je liever via een tikkie? Dat is ook mogelijk, klik hier……

Voorschoten Online wordt beheerd door vrijwilligers, dag in en dag uit.

Dit allemaal met passie om jullie te informeren en de passie met alles wat met Voorschoten te maken heeft.

Steun jij ons tijdens corona? Lees verder....